11/10/2014 - 18:00 - Nadarzyn, ul. Sitarskich 4
  • Skład i punkty
  • Relacja

GLKS Nadarzyn 86:61 AZS UW Warszawa (17:14; 28:15; 33:20; 8:12)

GLKS Nadarzyn:
Kiełek Łukasz 15, Herczyk Marcin 14 (2×3), Jankowski Andrzej 15 (2×3), Ilcewicz Marcin 9, Rzepa Krzysztof 21 (3×3),
Rzepa Jacek 5 (1×3), Plaskota Michał 0,  Kucharski Daniel 0,  Curyl Paweł 7, Iwanowicz Grzegorz 0, Jamrozik Hubert 0.

Trener: Gembal Jacek

AZS UW Warszawa:
Ballaun Marek 4, Wos Radosław 13, Chojecki Marcin 29, Szczepański Bartłomiej 2, Biedrzycki Mikołaj 7,
Kuratowski Michał 0, Tymkowski Wojciech 2,  Jesionek Mikołaj 3,   Pawlak Piotr 1.

Trener: Budka Konrad

Sędzia główny: Marczyszyn Wojciech
Sędzia pomocniczy: Fronczak Adam

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu GLKS Nadarzyn wygrał z AZS UW Warszawa 86:61. Mecz od samego początku układał się po naszej myśli. Z wyjątkiem 4 minuty 2Q w której był remis 21:21 przez cały mecz utrzymywaliśmy prowadzenie.

Pierwszą kwartę wygraliśmy 17:14. W kolejnych dwóch odsłonach meczu stopniowo powiększaliśmy różnicę punktową nad AZS UW. W drugiej kwarcie dzięki dobrej grze w obronie i skuteczności w ataku mieliśmy run 10:0 odskakując gościom na 34:23. Pierwsza połowa zakończyła się 16 punktowym prowadzeniem GLKSu 45:29.

W trzeciej kwarcie trochę lepiej wykorzystaliśmy rzuty wolne, choć skuteczność 5/7 zza linii 4 metrów jest do poprawy. Równo z syreną oznajmiającą koniec 3Q za 3 trafił Andrzej Jankowski powiększając nasze prowadzenie do 29 punktów – 78:49.

Ostatnia część sobotniego meczu przyniosła najwyższe prowadzenie naszej drużyny – 37 punktów w 37 minucie spotkania 86:49. Niestety ta sama minuta była ostatnią w której zdobyliśmy punkty i pierwszą w 4Q w której zdobyli je goście z Warszawy. Dalej punktowali już tylko zawodnicy AZS UW trafiając 6 rzutów wolnych i 3 razy z półdystansu.
Taka końcówka zdecydowanie nie powinna i nie może się już przydarzyć naszej drużynie.