GLKS startuje w rozgrywkach UNBA

18/02/2014

Trzecia liga to trochę za mało, jak na apetyty zawodników GLKS-u, dlatego postanowiliśmy dodatkowo wystartować w rozgrywkach pierwszej… w ramach jednej z warszawskich lig amatorskich – konkretnie UNBA.

Zmotywowała nas do tego z jednej strony trwająca właśnie przerwa w trzecioligowych meczach (najbliższe spotkanie zagramy dopiero 15 marca) oraz fakt, że w drugiej rundzie przyjdzie nam rozegrać zaledwie 4 spotkania, a dokładniej 2 dwumecze: z MUKS Piaseczno oraz z KS Pułaski Warka, które zadecydują o tym, które miejsce od 11 do 14 zajmiemy w ostatecznej tabeli całej 3. ligi. Dzięki dwóm zwycięstwom nad Grodziskiem w rundzie zasadniczej musimy po prostu utrzymać obecne miejsce. Trzymajcie kciuki!

UNBA startuje w najbliższy weekend 22-23 lutego. Na stronie ligi znajduje się terminarz na razie na 3 pierwsze kolejki. Zagramy w nich kolejno z zespołami: APG, Lekarzami i Sahelem. APG to na przykład drużyna, która poprzedni sezon zakończyła na 3. miejscu w 1. lidze. Po spotkaniu z nimi w sobotę będziemy w stanie powiedzieć więcej o naszych szansach w tych rozgrywkach, które na razie są pewną niewiadomą. Wierzymy jednak w nasze siły, a zweryfikują to (jak zawsze) mecze.

Do gry w rozgrywkach UNBA zgłosili się następujący zawodnicy GLKS-u: Marcin Herczyk, Grzegorz Iwanowicz, Hubert Jamrozik, Krzysztof Jaszczyszyn, Rafał Kasak, Grzegorz Kawecki, Łukasz Kiełek, Michał Plaskota, Jacek Rzepa, Krzysztof Rzepa i Mikołaj Sierpiński. Mimo że brakuje w tym składzie kilku naszych zawodników, którzy w tym samym czasie biorą udział w rozgrywkach konkurencyjnej warszawskiej ligi amatorskiej, to z pewnością wyżej wymienieni stanowią zgrany zespół i dobrze rozumieją się na parkiecie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 22.02. o godz. 19:00 w tzw. hali A, należącej do 63 LO przy ul. Hirszfelda 11 na Imielinie. Zapraszamy naszych kibiców!

 

Przydatne linki:

Regulamin rozgrywek UNBA (szczególnie punkt 4.4 – zawierający zasady rozgrywania meczów, różniące się od oficjalnych przepisów FIBA)

Terminarz rozgrywek

Jak trafić na hale?