Lista drużyn w nowym sezonie

05/09/2013

Poniżej prezentujemy listę drużyn, które do tej pory zgłosiły chęć wzięcia udziału w rozgrywkach III Ligi Koszykówki w woj. Mazowieckim w sezonie 2013/2014:

 1. MG UKS Kozienice
 2. Żubry Białystok
 3. MKS Ochota Warszawa
 4. MKS Grójec
 5. KS Mon-Pol Płock
 6. UKS Przyszłość Zielonka
 7. MKS Pruszków
 8. GKK Grodzisk Mazowiecki
 9. MUKS Piaseczno
 10. KS Żyrardowianka Żyrardów
 11. KS Legion Legionowo
 12. Czerwone Smoki Brwinów
 13. GLKS Nadarzyn

Jak widać powyżej mamy w lidze 4 nowe zespoły: MG UKS Kozienice (powrót po rocznej nieobecności), Żubry Białystok, MKS Pruszków, Czerwone Smoki Brwinów. Jeśli się nie mylę to zespoły z Białegostoku oraz Pruszkowa to składy złożone przede wszystkim z juniorów. W porównaniu do poprzedniego sezonu do ligi nie zgłosiły się AZS UW Warszawa i KS Pułaski Warka, a OKK „Sokół” Ostrów Mazowiecka oraz MKS Polonia Warszawa zagrają w II lidze – przyp.

Jeśli w najbliższym czasie do rozgrywek nie zgłosi się już żaden zespół (a słyszałem jeszcze o co najmniej 3 możliwych) to system rozgrywek pozostanie prawdopodobnie taki jak w sezonie poprzednim tj. będzie jedna grupa i gry „każdy z każdym.” W przeciwnym wypadku będzie potrzebny podział na dwie grupy.

Rozgrywki w obecnym sezonie przyniosą ciekawe doświadczenie, z jednej strony wyjazd do położonego od nas 9 km Pruszkowa na derby Powiatu Pruszkowskiego, a z drugiej 220-to kilometrowa podróż do Białegostoku.

O wszystkich zmianach i aktualnościach postaramy się informować na bieżąco.
Zaglądajcie tu regularnie.